vissza a főoldalra

FRISS HÍREK

(2018)     (2017)     (2016)     (2015)     (2014)         

(2013)     (2012)     (2011)     (2010)     (2008)     (2008. év előtti hírek)

Ø      2009. december 15. -Eredményes sportolókat jutalmaztak         >cikk>

A 2008/2009-es tanév diákolimpiájának országos döntőjében dobogón végzett fiatalokat
-Ormosy Réka, Gimes Kinga, Nagy Norbert és Kolman Zsolt-, köszöntötte hagyományos év végi gáláján a Tolna Megyei Önkormányzat Általános Művelődési Központja és a Tolna Megyei Diáksport Tanács.                                                         >kép1>  >kép2>

 

Ø      2009. december 12.

IV. KARATESULI-KUPA - DOMBÓVÁR                >cikk>                >kép>

Az idei évben is megrendezésre került versenyen -a már szokásosnak mondható öt kategóriában-, találkozhatott egymással és mérhette össze ügyességét megyénk 61 fiatalja. Saját egyesületünk mellett ezúttal Szekszárdról és Paksról is érkeztek vendégeink.

A verseny legeredményesebbje a lányoknál Keszei Viktória 2 arany- és 1 ezüstéremmel, míg a fiúknál Krasznai Benjamin lett, aki 4 arany- és 1 ezüstérmet szerzett.

A versenyt követően Shihan Záborszki Zoltán átadta Ormosy Réka számára, a 2009. év legeredményesebb dombóvári sportolója címért járó serleget.

 

Részletes eredmények:

·         KATA (formagyakorlat)            haladó fiú

              1. Kolman Zsolt

              2. Tonács Attila

              3. Rizsányi Bálint

·         KATA (formagyakorlat)            haladó leány

              1. Ormosy Réka

              2. Bede Boglárka

              3. Rizsányi Kata

·         KATA (formagyakorlat)            kezdő fiú-leány /14 év felett/

              1. Tóth Norbert

              2. Bogdán Attila

              3. Szabó Olivér

·         KATA (formagyakorlat)            kezdő fiú-leány /12-14 éves/

              1. Győri Zsófia

              2. Farkas Dominik

              3. Jakab Krisztián

·         KATA (formagyakorlat)            kezdő fiú-leány /12 év alatt/

              1. Somogyi Ákos

              2. Krasznai Benjamin

              3. Szabó Zulejka

 

·         kumite (küzdelem)                           haladó fiú

 1. Kolman Zsolt

 2. Rizsányi Bálint

 3. Nagy Norbert

 3. Korom Péter

·         kumite (küzdelem)                           haladó leány

 1. Ormosy Réka

 2. Bede Boglárka

 3. Krasznai Cintia

 3. Rizsányi Kata

 

·         kumite (küzdelem)                           kezdő fiú-leány /14 év felett/

 1. Tóth Norbert

 2. Győri Zsófia

 3. Nyírő Kitti

 3. Bogdán Attila

·         kumite (küzdelem)                           kezdő fiú-leány /12-14 éves/

 1. Klieber Péter

 2. Jakab Krisztián

 3. Farkas Dominik

 3. Velner Patrik

·         kumite (küzdelem)                           kezdő fiú-leány /12 év alatt/

 1. Krasznai Benjamin

 2. Jakab Dániel

 3. Somogyi Ákos

 3. Diramerján Ákos

·         fekvőtámasz                                     14 év feletti fiú

              1. Rizsányi Bálint

              2. Kolman Zsolt

              3. Korom Péter

·         fekvőtámasz                                     12-14 éves fiú

              1. Nagy Norbert

              2. Tonács Attila

              3. Velner Patrik

·         fekvőtámasz                                     10-12 éves fiú

              1. Krasznai Benjamin

              2. Csáky Benedek

              3. Zrínyi Csaba

·         fekvőtámasz                                     10 év alatti fiú

              1. Diramerján Ákos

              2. Balogh Péter

              3. Szemes Kornél

·         fekvőtámasz                                     haladó lány

              1. Rizsányi Kata

              2. Klieber Krisztina

              3. Bede Boglárka

·         fekvőtámasz                                     10 év feletti kezdő lány

              1. Ress Ditta

              2. Nyírő Kitti

              3. Hurta Roxána

·         fekvőtámasz                                     10 év alatti kezdő lány

              1. Szüle Emese

              2. Keszei Viktória

              3. Kovács Izabella

·         felülés                                                14 év feletti fiú

              1. Csutorás Ákos

              2. Ludányi Gergely

              3. Tóth Norbert

·         felülés                                                12-14 éves fiú

              1. Tonács Attila

              2. Nagy Norbert

              3. Farkas Dominik

·         felülés                                                 10-12 éves fiú

              1. Krasznai Benjamin

              2. Zrínyi Csaba

              3. Pail Milán

·         felülés                                                10 év alatti fiú

              1. Nyári Kristóf

              2. Diramerján Ákos

              3. Pintér Benedek

·         felülés                                                haladó lány

              1. Bede Boglárka

              2. Rizsányi Kata

              3. Ormosy Réka

·         felülés                                                10 év feletti kezdő lány

              1. Hurta Roxána

              2. Szabó Zulejka

              3. Nyírő Kitti

·         felülés                                                10 év alatti kezdő lány

              1. Keszei Viktória

              2. Szüle Emese

              3. Halmosi Csilla

·         békaügetés                                        14 év feletti fiú

              1. Bogdán Attila

              2. Ludányi Gergely

              3. Korom Péter

·         békaügetés                                        12-14 éves fiú

              1. Klieber Péter

              2. Gyugyi Kornél

              3. Velner Patrik

·         békaügetés                                        10-12 éves fiú

              1. Krasznai Benjamin

              2. Csáky Benedek

              3. Zrínyi Csaba

·         békaügetés                                        10 év alatti fiú

              1. Balogh Péter

              2. Farkas Márk

              3. Diramerján Ákos

·         békaügetés                                        haladó lány

              1. Krasznai Cintia

              2. Klieber Krisztina

              3. Bede Boglárka

·         békaügetés                                        10 év feletti kezdő lány

              1. Ress Ditta

              2. Nyírő Kitti

              3. Hurta Roxána

·         békaügetés                                        10 év alatti kezdő lány

              1. Keszei Viktória

              2. Kovács Izabella

              3. Halmosi Csilla

 

       Gratulálunk Nekik!

 

Ø   2009. december 5.-Edzőtábor és övvizsga-Dombóvár                               >kép>

Shihan Záborszky Zoltán vezetésével Dombóváron 36 fővel edzőtáborban, majd 11 fővel az azt követő vizsgán vettünk részt.

Az alábbi személyek tettek sikeres vizsgát sárga öv (8. kyu) fokozatra:

·         Ferenczi-Gulyás Viktória

·         Göndöcs Diána

·         Gyugyi Kornél

·         Gyugyi Krisztián

·         Horváth Dávid

·         Hurta Mário

·         Hurta Roxána

·         Pál Renáta

·         Somogyi Zsófia

·         Szabó Olivér

·         Takács Gergely

 Gratulálunk Nekik!

 

Ø   2009. november 26.-Polgármesteri gratuláció->Ormosy Réka

 

Ø   2009. november 25. 17:00-VB beszámoló a SPORT1 TV-n

 

Ø   2009. november 20. 20:00-VB beszámoló a SPORT2 TV-n

 

Ø   2009. november 14. Illyés Gyula Gimnázium gálaműsora

Az Illyés Gyula Gimnázium épületének átadásának 80. évfordulója alkalmából megrendezett ünnepségeket lezáró gálaműsoron lépett fel kb. 10 perces bemutatójával, az egyesületünk 8 azon tagja, melyek egyben az iskola tanulói is.

 

Ø   MÁSIK TV->Világbajnokságon jártak a Karatesulisok

 

Ø      2009. november 7.-Ippon Shobu Karate Magyar Bajnokság-Budapest

A Magyar Karate Szövetség által szervezett verseny országos döntőjében hat fővel 12 versenyszámban szerepeltünk, ahol 8 stílusszervezetből 62 egyesület közel 300 résztvevője volt jelen. A rendkívül népes mezőnyben, az ország legjobbjai közt csapatunk ezúttal egy bronzérmet és több értékes helyezést szerzett.             >cikk>      >kép1>      >kép2>

Eredményeink:

KATA (formagyakorlat):

 

 

- V. korcsoport – 14-15 éves leány kategória:

4.

Gimes Kinga

 

5-8.

Ormosy Réka

 

9-16.

Bede Boglárka

- V. korcsoport – 14-15 éves fiú kategória:

9-16.

Rizsányi Bálint

- VI. korcsoport – 16-17 éves fiú kategória:

9-16.

Ferka Erik

- Junior korcsoport – 18-20 éves fiú kategória:

5-8.

Kolman Zsolt

Kumite (küzdelem):

 

 

- V. korcsoport – 14-15 éves leány kategória:

3.

Ormosy Réka

 

5-8.

Gimes Kinga

 

9-16.

Bede Boglárka

- V. korcsoport – 14-15 éves fiú kategória:

9-16.

Rizsányi Bálint

- VI. korcsoport – 16-17 éves fiú kategória:

9-16.

Ferka Erik

- Junior korcsoport – 18-20 éves fiú kategória:

5-8.

Kolman Zsolt

       Gratulálunk Nekik!

Ø      Világbajoksági beszámoló a Hír TV-n

-Október 31. /szombet/ 08:00 -> Befutó /Az utánpótlás magazinja/

-November 01. /vasárnap/ 15:30 -> Befutó (ismétlés)/Az utánpótlás magazinja/

-November 02. /hétfő/ 06:00 -> Befutó (ismétlés) /Az utánpótlás magazinja/

-November 05. /csütörtök/ 14:05 -> Befutó (ismétlés) /Az utánpótlás magazinja/

Művészet és sport a Befutó októberi utolsó adásában. A műsorban szó lesz a ninják harcművészetéről, arról, hogyan oktatja a vízilabdát a sportág két igazi művésze Csapó Gábor és Faragó Tamás, valamint képes-zenés beszámolót láthatnak a rekordlétszámot és magyar éremesőt hozó egri shotokan karate világbajnokságról.

 

Ø      2009. október 10-11.-SKDUN VB-EGER    >cikk>  >kép>  ALBUM  >plakát>

A 2008. évi sikeres franciaországi világbajnoki szereplése után, Magyarország nyerte meg azt a pályázatot, mely alapján megrendezhette az S.K.D.U.N. Karate Világszervezet 2009. évi legrangosabb versenyét. Eger városában már október elejétől folyamatosan érkeztek a világ szinte minden pontjáról a versenyzők. Regisztrálták nevezésüket Japán, India, Azerbajdzsán, Románia, Dánia, Szlovákia, Beloruszia, Litvánia, Bulgária, Moldávia, Ukrajna, Hollandia, Belgium, Svájc, Anglia, Skócia, Szerbia, Bosznia, Macedonia, Portugália, Spanyol-, Ír-, Orosz-, Örmény-, Észt-, Horvát-, Lett-, Francia-, Német-, és Olaszország versenyzői, de küldött még sportolókat az USA, Kanada, Peru, Equador, Kongó, Kenya, Niger és a Zöldfoki-Szigetek is. A felsoroltakkal együtt összesen 42 ország 960 karatekája jött ide, hogy összemérje egymással a tudását.

A hazánkat képviselő 230 személyből álló nemzeti válogatottból a Dombóvári Karatesuli 21 fővel képviseltette magát, akik október 09-én (pénteken) délelőtt indultak el, majd több óra jó hangulatban töltött buszozást követően érték el Dobó István egykori hőstetteinek városát. Csoportunkat Sensei Záborszki Zoltán /hat DAN/ a Tradícionális Shotokan Karate Szövetség technikai direktora vezette, s kíséretében volt még a T.S.K.SZ. elnöke, Gábor Miklós is.

Másnap 8 órakor kezdődött el hat küzdőtéren a viadal, melyet a résztvevők magas száma miatt az eredetileg tervezett 21 helyett 23 órakor a verseny vezetői megszakíttatták, s ezzel 6 versenyszám lebonyolítását vasárnapra tettek át.

A maratoni hosszúságúra nyúló szombati napon nem kísérte szerencse versenyzőinket. A délelőtt folyamán megrendezett formagyakorlatok 11-13 éves versenyszámában pl. Krasznai Benjamin 44 társából úgy nem került a nyolcas döntőbe, hogy a 8. helyen nyolcas holtversenyben végzett, s csak a segédpontok miatt nem tudott továbbjutni. A veteránok közt tette próbára magát Szabó Csaba, aki 22 indulóból 0,2 pont hátrány miatt szintén nem jutott a legjobb nyolcba és lett kilencedik. Tonács Attila a 37 fős igen erős mezőnyből bejutott ugyan a legjobb 16 közé, de továbblépnie már nem sikerült.

Az ezt követő háromtagú csapatok KATA küzdelmeiben az alábbi helyezéseket értük el:

  • Kadett lány                4.         Ormosy Réka, Gimes Kinga, Bede Boglárka
  • Junior vegyes             5.         Kolman Zsolt, Ormosy Réka, Gimes Kinga
  • Kadett fiú                  6.         Tonács Attila, Farkas Vajk, Nagy Norbert
  • Junior fiú                    6.         Kolman Zsolt, Ferka Erik, Pecz Achilles

 Az ebédszünetet csapatunk tagjai nem étkezéssel, hanem inkább pihenéssel töltötték, s készültek a délutáni újabb megmérettetésekre, melyet az egyéni küzdelmek jelentettek.

Az ifi lányok között kezdte meg szereplését Krasznai Cintia és a szekszárdi Rizsányi Kata is. Ők a sorsolás szeszélye folytán azonos ágra kerültek, így a kezdeti győztes mérkőzéseiket követően a négy közé kerülésért egymással kellet megvívniuk. Ez most a nagyobb tapasztalattal és harci szellemmel rendelkező Rizsányi Katának kedvezett, aki aztán biztosan nyerte meg soron következő mérkőzését is, a döntőben pedig szoros meccset követően lett második. Biztató kezdést követően tavalyi 3. helyezettünk -Gimes Kinga-, egy már megnyertnek hitt mérkőzésen kapott ki skót ellenfelétől, s nem jutott be a legjobb négy közé. Elkerülte a szerencse ezúttal Kolman Zsoltot is, aki első mérkőzésén alig maradt alul a későbbi ezüstérmes azeri társától. Figyelemre méltó volt még Csutorás Ákos, Tóth Norbert és Tiringer Boglárka teljesítménye is, akik bejutottak a legjobb nyolc közé.

Vasárnap nyolc órakor folytatódott a világbajnokság, a küzdelmek csapatszámaival.

A fiú kategóriában Farkas Vajk, Nagy Norbert és Klieber Péter a négy közé jutásért csapott össze a későbbi világbajnok azerbajdzsáni csapattal, ahol vesztes helyzetből sikerült egyenlíteniük, majd a hosszabbításban drámai csatát követően estek ki. Hősiesen teljesítettek juniorjaink is. Itt a Kolman Zsolt, Ferka Erik és Pecz Achilles alkotta trió, a tavalyi ezüstérmes moldáv csapattal találkozott a nyolc közé jutásért. Az első küzdelem elvesztése után sikerült a mérkőzést először kiegyenlíteni, majd pedig a mindent eldöntő harmadik találkozón Kolman Zsoltnak elég volt 10 másodperc ahhoz, hogy egy parádés ippon találattal győzzön és továbbjuttassa csapatunkat. Nem sikerült viszont az újabb bravúr a későbbi ezüstérmes fehérorosz válogatottal szemben, így a négyes döntő és vele együtt az éremszerzési esélyek is elszálltak. Negyedik helyezett lett a kadett lányok között Ormosy Réka, Gimes Kinga, Bede Boglárka és Rizsányi Kata, míg nyolc között végzett a fiú +55 kg-ban Korom Péter, Kertész Krisztián, Ludányi Gergő és Nagy Norbert.

A világbajnokság utolsó előtti száma a kadett vegyes KUMITE volt. Itt az eredetileg nevezett hétfős csapatunkat, az időközben bekövetkező sérülések miatt 3 helyen kényszerültünk megváltoztatni. Hirtelen összeállított válogatottunkkal -a dánok legyőzését követően-, azzal szembesültünk, hogy már legrosszabb esetben is bronzérmesek vagyunk. A következő mérkőzésen a későbbi világbajnok románokkal csaptunk össze a döntőbe jutásért. Biztató kezdés után már kettő nullára vezetettünk, majd sajnos három vesztes mérkőzés következett, így az addig extra teljesítményt nyújtó, ugyanakkor ezer sebből vérző csapatunk (Ormosy Réka, Gimes Kinga, Rizsányi Kata, Korom Péter, Nagy Norbert, Ludányi Gergely) már nem volt képes a továbblépésre és maradt harmadik.

Összességében a 2009. évi világbajnokságon versenyzőinknek egy bronzérmet szerezve ismét sikerült felállniuk a dobogóra, mely mellett számos értékes helyezéssel a hétfő hajnali órákban hazatérve ismét öregbítették nemcsak hazánk, hanem városunk jó hírét is.

 Gratulálunk Nekik!

 

Ø      2009. október 03. ->TSKSZ Magyar Bajnokság-PAKS       >cikk>       >kép>

A Tradícionális Shotokan Karate Szövetség szervezésében megtartott Magyar Bajnokságon 28 fővel vettünk részt, ahol az egyéni számokban 18 arany-, 15 ezüst- és 13 bronzérmet szereztünk, a csapatversenyszámoknál pedig mind a 8 csapatunk első helyezett lett. A legeredményesebb versenyző a lányok között Ormosy Réka, míg a fiúknál Krasznai Benjamin lett, aki egyaránt 3-3 aranyérmet nyert, s még egy kupát is kapott.

Részletes eredménylistánk:

KATA (formagyakorlat):

      7-  9  éves fiú           B kategória:                1. Krasznai Benjamin

10 - 11 éves fiú           C kategória:                1. Jakab Dániel

10 - 11 éves fiú           C kategória:                2. Somogyi Ákos

10 - 11 éves fiú           C kategória:                3. Csáky Benedek

10 - 11 éves leány       B kategória:                1. Szabó Zulejka

12 - 13 éves fiú           C kategória:                1. Jakab Krisztián

12 - 13 éves fiú           C kategória:                2. Farkas Dominik

12 - 13 éves fiú           A kategória:                1. Tonács Attila

14 - 15 éves leány       B kategória:                2. Krasznai Cintia

14 - 15 éves leány       A kategória:                1..Ormosy Réka

14 - 15 éves leány       A kategória:                2. Bede Boglárka

14 - 15 éves leány       A kategória:                3. Gimes Kinga

14 - 15 éves fiú           A kategória:                3. Nagy Norbert

16 - 17 éves leány       C kategória:                1. Tiringer Boglárka

16 - 17 éves leány       C kategória:                2. Végh Nikolett

16 - 17 éves leány       C kategória:                3. Nyírő Kitti Fernanda

16 - 17 éves fiú           C kategória:                1. Tóth Norbert

16 - 17 éves fiú           B kategória:                1. Ferka Erik

16 - 17 éves fiú           B kategória:                2. Csutorás Ákos

18 - 20 éves fiú           A kategória:                1. Kolman Zsolt

35 év feletti férfi          A kategória:                3. Szabó Csaba

 

KUMITE (küzdelem):

      7-  9  éves fiú           C kategória:                2. Horváth Ádám

      7-  9  éves fiú           B kategória:                1. Krasznai Benjamin

10 - 11 éves fiú           C kategória:                1. Csáky Benedek

10 - 11 éves fiú           C kategória:                2. Jakab Dániel

10 - 11 éves fiú           C kategória:                3. Somogyi Ákos

10 - 11 éves fiú           C kategória:                3. Szüle Mátyás

12 - 13 éves fiú           C kategória:                1. Jakab Krisztián

12 - 13 éves fiú           C kategória:                2. Farkas Dominik

12 - 13 éves fiú           C kategória:                3. Velner Patrik

12 - 13 éves fiú           A kategória:                3. Tonács Attila

14 - 15 éves leány       B kategória:                2. Krasznai Cintia

14 - 15 éves leány       A kategória:                1..Ormosy Réka

14 - 15 éves leány       A kategória:                2. Gimes Kinga

14 - 15 éves leány       A kategória:                3. Bede Boglárka

14 - 15 éves fiú           A kategória:                1. Rizsányi Bálint

14 - 15 éves fiú           A kategória:                2. Ludányi Gergely

14 - 15 éves fiú           A kategória:                3. Nagy Norbert

16 - 17 éves leány       C kategória:                1. Tiringer Boglárka

16 - 17 éves leány       C kategória:                2. Végh Nikolett

16 - 17 éves leány       C kategória:                3. Nyírő Kitti Fernanda

16 - 17 éves fiú           C kategória:                2. Tóth Norbert

16 - 17 éves fiú           C kategória:                3. Czakó Bese

16 - 17 éves fiú           B kategória:                1. Ferka Erik

16 - 17 éves fiú           B kategória:                2. Csutorás Ákos

18 - 20 éves fiú           A kategória:                1. Kolman Zsolt

 

CSAPAT KATA (formagyakorlat):

Gyermek fiú    C kategória:

1. Somogyi Ákos, Csáky Benedek, Pail Milán

Gyermek fiú    B kategória:

1. Szabó Zulejka, Krasznai Benjamin, Jakab Dániel

Kadett fiú       C kategória:

1. Jakab Krisztián, Farkas Dominik, Velner Patrik

Kadett fiú       B kategória:

1. Ferka Erik, Krasznai Cintia, Csutorás Ákos

Kadett leány   A kategória:

                        1. Ormosy Réka, Gimes Kinga, Bede Boglárka

Kadett fiú       A kategória:

1. Rizsányi Bálint, Nagy Norbert, Tonács Attila

Felnőtt leány   C kategória:

                        1. Tiringer Boglárka, Nyírő Kitti Fernanda, Végh Nikolett

Felnőtt férfi    A kategória:

                        1., Kolman Zsolt, Ferka Erik, Pecz Achilles

 Gratulálunk Nekik!

 

Ø      2009. szeptember 26. ->Magyar Válogatott edzőtábora-PAKS

A 2009. október 9-11.-én Egerben megrendezésre kerülő, 17. SKDUN világbajnokságra készülő 47 fős csapatban most 21 fővel képviseltük magunkat.                           >kép>

 

Ø      2009. szeptember 19. -> Magyar Válogatott edzőtábora-DOMBÓVÁR

A 2009. október 9-11.-én megrendezésre kerülő, 17. SKDUN Gichin Funakoshi világbajnokságra készült ezúttal is nemzeti válogatottunk.                                   >kép>

 

Ø      2009. szeptember 12. -> Magyar Válogatott edzőtábora-DOMBÓVÁR

2009. október 9-11.-én megrendezésre kerülő, 17. SKDUN Gichin Funakoshi világbajnokságra készült ezúttal nemzeti válogatottunk, ahol az első edzés kumite alkalmazástechnikákat vonultatott fel, míg a második egyéni és csapat kata gyakorlással telt. A TSKSZ keretein belül megtartott összejövetelen 48 fő vett részt, akik közül  egyesületünkből 21 fővel képviseltettük magunkat.                                             >kép>

 

Ø      2009. szeptember 04.-Sportágválasztó nap->PAKS

Sensei Záborszky Zoltán meghívására Pakson 20 fős csapatunkkal vettünk részt abban a 22 sportegyesület által létrejött közös rendezvényen, ahol a helyszínre kilátogató mintegy 3200 fő óvódás és iskolás testközelből ismerkedhetett meg a sportolási lehetőségekkel. Mindenki kipróbálhatta magát a különféle sportágakban és kiválaszthatta a számára legmegfelelőbbet.                                                                                              >kép>

 

Ø      2009. augusztus 29.-Streetball-bemutató

Dombóváron -a már hagyományosan megrendezésre kerülő utcai kosárlabdaversenyen-, szerepelt 20 fős csapatunk, mintegy félórás műsorával.                                       >kép>

 

Ø      2009. augusztus 27.-Gólyatábor-bemutató

A helyi Illyés Gyula Gimnázium által megrendezett Gólyatáborban  tartottunk 12 fővel, mintegy 20 percnyi bemutatót.

 

Ø      2009. július 17. GASSHUKU->DUNAÚJVÁROS                         >cikk>

Sensei Záborszky Zoltán meghívására Dunaújvárosban vehettünk részt abban a nemzetközi edzőtáborban, melyet Sensei Tanaka Masahiko 8. DAN-os mester -ötszörös kumite világbajnok- és Sensei Sawada Kazuhiro 7. DAN-os mester  -KATA világbajnok- vezetett. Kb. 20 külföldi országból és az ország számos pontjáról mintegy 400 fő gyakorolhatott. A 21 fős tolna megyei különítményből csapatunkat ezúttal 13 fő képviselhette.                                                                              >kép1> >kép2>

 

Ø      2009. június 15-19. Központi Nyári Edzőtábor, verseny és övvizsga -> Paks

Sensei Záborszky Zoltán hat dan-os karatemester, a Tolna Megyei Karateszövetség Elnöke vezetésével Pakson ötnapos edzőtáborban vettünk részt, ahol 27 tagunkon kívül még Szekszárd, Paks, Keszthely és Szolnok települések karatékái is jelen voltak.

A napi három edzésekből álló tréningeket színesítette, a résztvevők számára szerdán megrendezett egyéni és csapatverseny, ahol fiataljaink ezúttal is remekül szerepeltek.

A lányoknál a legeredményesebb Ormosy Réka, míg a fiúknál Krasznai Benjamin lett egyaránt 3-3 aranyérmet szerezve.

Az edzőtábor idén is övvizsgával zárult, melyen a legalacsonyabb övfokozatoktól a mesterfokozatokig láthatták a jelenlévők a nyilvános megmérettetéseket, ahol Szabó Csaba megszerezte a harmadik DAN minősítést.           >kép>      >program>        >cikk>

 Részletes eredménylistánk:

KATA (formagyakorlat):

               9- 12  éves fiú-leány            C kategória:    1. Krasznai Benjamin

               9- 12  éves fiú-leány            C kategória:    3. Szabó Zulejka

               9- 12  éves fiú-leány            C kategória:    4. Jakab Dániel

               9- 12  éves fiú-leány            C kategória:    5. Somogyi Ákos

13 - 14 éves fiú-leány             C kategória:    1. Jakab Krisztián

13 - 14 éves fiú-leány             C kategória:    3. Farkas Dominik

13 - 14 éves fiú-leány             C kategória:    4. Velner Patrik

16 - 17 éves fiú-leány             C kategória:    1. Tóth Norbert

16 - 17 éves fiú-leány             C kategória:    2. Czakó Bese

16 - 17 éves fiú-leány             C kategória:    4. Nyírő Kitti

11 - 13 éves fiú                      A kategória:    1. Tonács Attila

11 - 13 éves fiú                      A kategória:    3. Nagy Norbert

14 - 16 éves fiú                      B kategória:    1. Ferka Erik

14 - 16 éves fiú                      B kategória:    2. Rizsányi Bálint

14 - 16 éves fiú                      B kategória:    3. Borsos Bence

14 - 16 éves fiú                      B kategória:    4. Ludányi Gergely

14 - 16 éves fiú                      B kategória:    5. Csutorás Ákos

14 - 15 éves leány                  A kategória:    1..Ormosy Réka

14 - 15 éves leány                  A kategória:    2. Gimes Kinga

14 - 15 éves leány                  A kategória:    3. Bede Boglárka

14 - 15 éves leány                  A kategória:    5. Krasznai Cintia

 

KUMITE (küzdelem):

               9- 12  éves fiú-leány            C kategória:    1. Krasznai Benjamin

               9- 12  éves fiú-leány            C kategória:    2. Szabó Zulejka

               9- 12  éves fiú-leány            C kategória:    4. Somogyi Ákos

13 - 14 éves fiú-leány             C kategória:    1. Jakab Krisztián

13 - 14 éves fiú-leány             C kategória:    3. Farkas Dominik

13 - 14 éves fiú-leány             C kategória:    5. Velner Patrik

16 - 17 éves fiú-leány             C kategória:    1. Tóth Norbert

16 - 17 éves fiú-leány             C kategória:    2. Nyírő Kitti

16 - 17 éves fiú-leány             C kategória:    3. Czakó Bese

11 - 13 éves fiú                      A kategória:    3. Nagy Norbert

14 - 16 éves fiú                      B kategória:    1. Ferka Erik

14 - 16 éves fiú                      B kategória:    2. Borsos Bence

14 - 16 éves fiú                      B kategória:    3. Rizsányi Bálint

14 - 16 éves fiú                      B kategória:    4. Csutorás Ákos

14 - 16 éves fiú                      B kategória:    5. Ludányi Gergely

14 - 15 éves leány                  A kategória:    1..Ormosy Réka

14 - 15 éves leány                  A kategória:    3. Gimes Kinga

14 - 15 éves leány                  A kategória:    4. Krasznai Cintia

14 - 15 éves leány                  A kategória:    5. Bede Boglárka

 

CSAPAT KATA (formagyakorlat):

 9 - 17 éves fiú-leány              C kategória:

1. Krasznai Benjamin, Szabó Zulejka, Nyírő Kitti

2. Farkas Dominik, Somogyi Ákos, Csáky Benedek

3. Jakab Krisztián, Jakab Dániel, Pail Milán

 

14 - 16 éves fiú-leány             A kategória:

                        1. Ormosy Réka, Gimes Kinga, Bede Boglárka

                        2. Ferka Erik, Ludányi Gergely, Rizsányi Bálint

                        3. Tonács Attila, Nagy Norbert, Farkas Vajk

  

Az alábbi személyek tettek sikeres vizsgát:

Ø      Sárga öv (8. kyu)

·         Somogyi Ákos

·         Szüle Mátyás

·         Farkas Dominik

·         Csáky Benedek

·         Velner Patrik

·         Nyírő Kitti

Ø      Narancssárga öv (7. kyu)

·         Jakab Dániel

·         Jakab Krisztián

·         Pail Milán

·         Czakó Bese

·         Tóth Norbert

Ø      Zöld öv (6. kyu)

·         Krasznai Benjamin

·         Szabó Zulejka

Ø      Első kék öv (5. kyu)

·         Borsos Bence

·         Krasznai Cintia

Ø      Második kék öv (4. kyu)

·         Csutorás Ákos

Ø      Első barna öv (3. kyu)

·         Bede Boglárka

·         Ludányi Gergely

·         Rizsányi Bálint

Ø      Második barna öv (2. kyu)

·         Gimes Kinga

·         Ormosy Réka

·         Nagy Norbert

·         Tonács Attila

·         Páczelt Pál

 Gratulálunk Nekik!

 

Ø       2009. június 11. -> DOMBÓVÁR                                                           >cikk>

A Városháza Ujváry Termében azokat a helyi középiskolákba járó diákokat jutalmazták, akik a 2008/2009-es tanévben kiemelkedő tanulmányi eredményeket és sportsikereket értek el. Köztük volt egyesületünk két versenyzője Kolman Zsolt és Ferka Erik is.

Gratulálunk Nekik!

 

Ø       2009. május 20.-Kihívás-Napja -> DOMBÓVÁR    >kép1> >kép2>  >cikk>

A mozgásba indult dombóváriakhoz csatlakoztak fiataljaink is, hisz de. 8-tól este 19-ig hét helyi iskolában, illetve a rendezvény központi színpadán tartottak karatebemutatókat.

 

Ø       2009. május 16.-edzőtábor és DAN-vizsga -> DOMBÓVÁR                 >cikk>

Sensei Záborszky Zoltán vezetésével Dombóváron egynapos edzőtáborban vettünk részt, ahol 19 fővel képviseltettük magunkat.

Délelőtt az alapgyakorlatokra és a páros küzdelmi technikákra került sor, míg délután a formagyakorlatok következtek.

A nap zárását a DAN-vizsgák megtartása jelentette, ahol második DAN övfokozatot szerzett Rizsányi Attila és Pásztor Csaba (Paksi SE).                            >kép1>   >kép2>

Gratulálunk Nekik!

 

Ø      2009. május 09. Széki-Kupa->Bátaszék                                                     >cikk>

Ezúttal 14 fővel szerepeltünk Bátaszéken, ahol részt vettünk a helyi Karate Sportegyesület által megrendezett nyílt versenyen.

Az esemény érdekessége volt, hogy a SHOTOKAN stílust művelő fiataljaink most egy más irányzat képviselőivel mérhették össze tudásukat, ugyanis rajtuk kívül mind a 14 jelenlévő egyesület a WADO-RYU stílusszervezethez tartozott. A 255 induló között karatékáink most sem vallottak szégyent, hisz 2 ezüst- és három bronzéremmel, valamint számos értékes helyezéssel térhettek haza városunkba.                                                  >kép1>   >kép2>

Részletes eredménylistánk:

KATA (formagyakorlat):

1993-1992 születésű fiú  haladó: 2. Ferka Erik
1995-1994 születésű leány  kezdő: 2. Krasznai Cintia
1995-1994 születésű fiú  haladó: 3. Rizsányi Bálint
1995-1994 születésű leány  haladó: 4. Ormosy Réka
1999-1998 születésű leány haladó 7. Szabó Zulejka
1999-1998 születésű fiú  haladó: 9. Krasznai Benjamin
1999-1998 születésű fiú  kezdő: 7. Jakab Dániel
1995-1994 születésű leány  haladó 7. Bede Boglárka
1995-1994 születésű leány  haladó: 9. Gimes Kinga
1995-1994 születésű fiú  haladó: 9. Nagy Norbert
1995-1994 születésű fiú  haladó: 10. Ludányi Gergely
1995-1994 születésű fiú  kezdő: 8. Jakab Krisztián
1995-1994 születésű fiú  kezdő: 9. Borsos Bence
1993-1992 születésű fiú  haladó: 8. Csutorás Ákos

Kumite (küzdelem):

1995-1994 születésű  leány  haladó: 3. Bede Boglárka
1993-1992 születésű  fiú  haladó: 3. Ferka Erik
1995-1994 születésű  leány  haladó: 5. Ormosy Réka
1995-1994 születésű  fiú  haladó: 9. Rizsányi Bálint
1993-1992 születésű  fiú  haladó: 5. Csutorás Ákos

 Gratulálunk Nekik!

 

Ø      2009. április 18. -> Edzői továbbképzés-PAKS

Ez évi első edzői és bírói továbbképzését tartotta a TSKSZ, ahol a megjelentek között jelen volt  egyesületünk két edzője Rizsányi Attila és Szabó Csaba is.

Ø      2009. március 29. DIÁKOLIMPIA országos döntő->Ercsi              >kép>

2009. március 29-én kilenc fővel szerepeltünk Ercsiben, az Ippon Shobu Diákolimpia országos döntőjén, ahol 7 stílusszervezetből 62 egyesület 380 résztvevője volt még jelen.

Csapatunk összességében 5 bronzéremmel és számos értékes helyezéssel térhetett haza városunkba.                                                                                                 >cikk>

Eredményeink:

KATA (formagyakorlat):    
- IV. korcsoport - 9 éves fiú kategória: 5-8. Krasznai Benjamin
- VII. korcsoport - 12 éves fiú kategória: 5-8. Tonács Attila
- VIII. korcsoport - 13 éves fiú kategória: 3. Nagy Norbert
- IX. korcsoport-14 éves lány kategória: 3. Ormosy Réka
4. Gimes Kinga
5. Bede Boglárka
- XI. korcsoport - 17 éves fiú kategória: 5-8. Ferka Erik
- Junior korcsoport - 18 év feletti fiú kategória: 5-8. Kolman Zsolt
Kumite (küzdelem):    
- IV. korcsoport - 9 éves fiú kategória: 5-8. Krasznai Benjamin
- VIII. korcsoport - 13 éves fiú kategória: 17-19. Nagy Norbert
- IX. korcsoport-14 éves lány kategória: 3. Ormosy Réka
3. Gimes Kinga
5-6 Bede Boglárka
- IX. korcsoport - 14 éves fiú kategória: 9-16. Rizsányi Bálint
- XI. korcsoport - 17 éves fiú kategória: 5-8. Ferka Erik
- Junior korcsoport - 18 év feletti fiú kategória: 3. Kolman Zsolt

       Gratulálunk Nekik!

 Ø     Ø       2009. március 21.-edzőtábor -> DOMBÓVÁR                                     >kép>

Sensei Záborszky Zoltán vezetésével Dombóváron egynapos edzőtáborban vettünk részt, ahol 35 fővel képviseltettük magunkat.

 

Ø      Ø       2009. február 28.-edzőtábor -> DOMBÓVÁR                                     >kép>

Sensei Záborszky Zoltán vezetésével Dombóváron egynapos edzőtáborban vettünk részt, ahol 26 fővel képviseltettük magunkat.

 

Ø      Ø      2009. január 24.-edzőtábor és övvizsga -> DOMBÓVÁR                    >kép>

Sensei Záborszky Zoltán vezetésével Dombóváron egynapos edzőtáborban vettünk részt, ahol 34 fővel képviseltettük magunkat.

Az edzőtábor övvizsgával zárult, ahol a legalacsonyabb övfokozattól az 5. kyu övfokozatig bezárólag láthatták a jelenlévők a nyilvános megmérettetéseket.

Egyesületünkből az alábbi személyek tettek sikeres vizsgát:

1.

Czakó Bese

8. kyu

2.

Tóth Norbert

8. kyu

3.

Tiringer Boglárka

8. kyu

4.

Végh Nikolett

8. kyu

5.

Horváth Ádám

7. kyu

6.

Krasznai Cintia

6. kyu

7.

Ferka Erik

5. kyu

Gratulálunk Nekik!

JELLEM, BECSÜLET, AKARAT, ÖNURALOM, TISZTELET

 

Friss hírek

Stílusunk

Történelmünk

KARATESULI

Eseménynaptár

Vizsgakövetelmények

Képek

Letöltések

Linkek

Információ

Edzések